Jesteś tutaj : Accueil Zaclys Gazeta

La gazette de la mère Zaclys

Utrzymanie serwera (21 czerwca 2017)

Od środy, 21 czerwca rano poważnych zakłóceń w większości naszych usług

Wszystko wróciło do normy piątek 23 o godzinie 12:30!

Przeprosiny, to jest pierwszy duży cięcie od 2008 ...


W środę rano po zaktualizowanej „Classic” z serwera i migracji kilkunastu chmury nasze serwery dedykowane, musimy zrestartować nasz główny serwer ... który nigdy nie opuścił ...

Jest to rzadko, ale zdarza się (Linux na aktualizacjach może zmienić Grub ładujący rozruchu i mamy coraz zastąpić SSD niedawno na tym serwerze, co teraz wiemy, że kombinacja 2 spowodował błąd, aby ponownie uruchomić ...) ... w takich przypadkach bez utraty danych, ale serwer nie chce się uruchomić.

Mamy kilka zabiegów interwencyjnych w tych przypadkach, które są przygotowywane podczas wykonywania testu warunków skrajnych, aby zainstalować serwery i oczywiście tym razem nikt nie rozwiązał problem. Są dni takie jak ten ...

Nasz administrator jechał ... i straciliśmy jeden dzień, aby poprosić o rękę wspierać nasz dostawca OVH (brak odpowiedzi), by w końcu zapisać się do wsparcia dla VIP prędkości ... one interweniował czwartek zrobić Kontrola serwera bez podania rzeczywistych rozwiązań (i jest nadal w toku kilka odpowiedzi technicznych w celu potwierdzenia szybkich scenariusze odzyskiwania na inny czas), ale potwierdzają one nasze ślady i zrobił audyt sprzętu (RAM, CPU), która jest dobra rzecz. A teraz z Vip wsparcia ma bezpośredni dostęp za pośrednictwem poczty elektronicznej i takie.

Czwartek wieczorem nasz administrator przy wsparciu 2nd sysadmin (Mat niedawno dołączył do nas i skorzystaliśmy z dnia udokumentować na ZFS i grub), były w stanie wznowić zdalnego rękę na serwerze (OVH dziękuję, że dajemy praktyczne narzędzia do tego). Udało nam się naprawić „rozruchowy” (ZFS grub) i restart serwera i dysk ze wszystkimi danymi. Ale pozostaje rozwiązać problem z konfiguracją na liczbach działowych, które blokują „start” czyszczenia urządzenia.

Obie mają pracę sysadmin razem w piątek rano do 12:30, aby zakończyć ją i cieszyć się przedstawić infrastruktury Mat ... Dzięki Matt za rękę, nie było zbyt wiele 2 do refleksji nad problemem!

Mianowicie, aby odpowiedzieć na pytania, które otrzymujemy, że aby zapewnić szybszą obsługę w przypadku problemów w przyszłości będziemy inwestować w korzyści dla naszego sysadmin (co daje nam pomóc w jego ręce wolontariuszy wolny czas, ale kto ma pracę w prawdziwym życiu), dzięki czemu może on wziąć swój czas „profesjonalny” w razie potrzeby. I będziemy rozwijać zespół z Mattem, który dołączył do nas niedawno.

Przepraszamy za tę porażkę, to po pierwsze, że to tak długo, ponieważ na początku przygody, ale zgromadził nieszczęścia na ten jeden ... my również wiele się nauczyłem

Dziękujemy za zaufanie i do zobaczenia wkrótce

 

PS: Incydent Tracking Tabela dostępna jest stopka
https://www.zaclys.com/travaux-et-incidents,travaux

 

 3 569 kliknięcia - stworzony 22/06/2017 przez Tito - zmieniony 17/07/2017Komentarz, komentarz, dyskutować ...

Info34 reakcje.

 • przez Bill (Zaclynaute) - 26/06/2017 21:11

  @XavierV
  Ca fait dans les 30Mb environ pour l'album. Ca dépend déjà de votre vitesse d'upload, vous savez elle est de combien ?

 • przez XavierV (Zaclynaute) - 26/06/2017 19:22

  C'est bon maintenant pour l'album, mais c'est bizarre que ça prenne plusieurs heures, non ?

 • przez XavierV (Zaclynaute) - 26/06/2017 15:09

  J'ai créé un album ce matin. J'y ai mis 200 photos de 100 à 200 Ko. Et quand je vais voir l'album, ça m'affiche toujours "en cours" ? Que puis je faire?

   [...] pour voir les réactions précédentes cliquer ici »(sert uniquement à vous signaler les réactions)


Podziel?

diaspora  G+  facebook  twitter  Digg  Yahoo  Delicious  Technorati  myspace
A lire également :retour


+ récents
Tout voir …Sitemap | Pomoc | odcisk | RGPD | Roboty i incydenty | budżet | darować | Chouchen | Z pub | Logo et charte

© Stowarzyszenie Matki Zaclys 1998-2018  - Zaclys v2.5

Śledź nas sur Diaspora, Mastodon, Google+, FaceBook ou Twitter

Tłumaczenia Google Translate